Wyprawka dla noworodka


Wiek dziecka

Rozmiar

Kolor

Materiał

Rodzaj

Marka

Wyświetlanie 1–24 z 87 wyników

Wyprawka dla noworodka to wszystkie produkty niezbędne rodzicom w przygotowaniu się do przyjścia maleństwa na świat. Część trzeba przygotować do zabrania ze sobą do szpitala – są to m.in. pieluszki tetrowe, rożek, czapeczka i ubranka. Poza tym sporo różnych rzeczy będzie potrzebnych w domu – kocyk, prześcieradło, kokon, poduszka do karmienia.

W tej kategorii znajdziecie zbiór różnych produktów wyprawkowych, dzięki czemu będzie Wam łatwiej skompletować cały zestaw.

Najwygodniej przedstawić wyprawkę dla noworodka w formie listy – dzięki temu będzie wiadomo które produkty już mamy. Często taką listę oferuje szpital na swojej stronie internetowej, lub można ją otrzymać w szkole rodzenia. Pierwsza grupa produktów to ubranka, wśród których nie może zabraknąć body z długim rękawkiem, pajacyków, śpioszków i spodenek. Przydadzą się również czapeczki zakładane po kąpieli i na pierwsze wyjścia na zewnątrz, skarpetki oraz łapki niedrapki.

Inne produkty, o których trzeba pamiętać:

  • pieluszki jednorazowe w rozmiarze 1, krem przeciw odparzeniom i nawilżane chusteczkach jednorazowych, a także podkłady higienicze
  • pieluszki tetrowe – są one przydatne podczas pielęgnacji i karmienia, mogą też posłużyć jako ręczniczek,
  • rożek i kocyk – noworodek potrzebuje poczucia ciepła imitującego warunki, jakie panowały w życiu płodowym, dlatego w pierwszych dniach po porodzie zaleca się jego otulanie, które działa uspokajająco.
  • Butelki do karmienia – co prawda nie każdy maluszek ich potrzebuje, ale są takie, które wymagają wsparcia, jeśli pojawią się problemy z laktacją.

 

Scroll to Top