Gry i puzzle dla dzieci


Wiek dziecka

Rozmiar

Kolor

Rodzaj

Marka

Wyświetlanie 1–24 z 268 wyników

Gry i puzzle dla dzieci

To bardzo rozwijające zabawki, które mogą towarzyszyć dzieciom już od najmłodszych lat. Na początku w prostszej formie, a wraz z dorastaniem dziecko będzie wybierać trudniejsze i bardziej wymagające wersje.

Gry dla dzieci

stanowią bardzo ważny element w ich rozwoju. Nie tylko uczą zdrowej rywalizacji, ale też trenują umysł, logikę, precyzję i planowanie. W dzisiejszych czasach wybór gier jest ogromny. Są to już nie tylko proste gry planszowe, ale również gry magnetyczne, podróżne, z piękną grafiką i różnorodnymi figurkami w zestawie. Znajdzie się coś odpowiedniego dla dziecka w każdym wieku, nawet już od 2-letnich maluszków. A dorośli również będą się świetnie bawić grając wspólnie ze swoimi pociechami.

Gry logiczne

W naszej ofercie znajdziecie wiele świetnych gier logicznych marki Smart Games. Są to w większości gry dla jednego gracza, który musi wykazać się logicznym myśleniem i kreatywnością, żeby znaleźć rozwiązanie. Do wyboru są niewielkich rozmiarów gry magnetyczne z tej serii, które można zabrać wszędzie ze sobą. Mamy również większe gry, w których dodatkową atrakcją są figurki, klocki drewniane i inne gadżety, które można również wykorzystać w innych zabawach. Takie logiczne zabawki zajmują dziecko na dłuższy czas, ponieważ wymagają koncentracji i nieszablonowego myślenia, które są tak potrzebne do rozwiązania zagadki. A do pokonania jest wiele poziomów o różnym stopniu trudności. To bardzo dobry prezent dla dzieci już od 2 lat aż do 12. Ale taka gra sprawi frajdę również starszym nastolatkom i dorosłym.

Gry planszowe

To gry dziecięce, w których ważnym elementem jest rywalizacja, choć zdarzają się również takie, w których ważniejsza jest kooperacja wszystkich graczy np. Lisek Urwisek. Zwykle angażują od 2 do 6 graczy i można z nimi wspaniale spędzić rodzinny wieczór, lub imprezę z gośćmi. Mają piękne grafiki, są pomysłowe i wciągające – bardzo lubimy te od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. 🙂

Planszówki są świetnym pomysłem na prezent dla dzieci w różnym wieku. Znajdą się takie dla czterolatków np. Kurnik, jak również dla sześciolatków, ośmiolatków i powyżej 10 lat. Skutecznie odciągają od komputera i telefonu i pozwalają na zacieśnianie rodzinnych więzi.

Puzzle dla dzieci

Puzzle dla dzieci to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, a także ćwiczenie spostrzegawczości i koncentracji. Z rozrzuconych elementów powstaje piękny obrazek, co sprawia dziecku radość i satysfakcję. Puzzle są bardzo dobrym pomysłem na prezent zarówno dla młodszego dziecka, jak i starszaka.

Rodzaje puzzli

Oferta puzzli jest ogromna. Mogą przedstawiać postacie z bajek, krajobrazy, zwierzęta, kosmos itd. Każdy znajdzie odpowiednią dla siebie tematykę. Zaczynają się już od 2 elementów (to te pierwsze puzzle dla najmłodszych) po 200 elementów dla starszaków. Dla wielbicieli koników znajdzie się wiele różnych puzzlowych pozycji, także fani motoryzacji się nie zawiodą – puzzle z autami i motocyklami zadowolą każdego z nich.

Puzzle drewniane

Z pewnością warto kupić dziecku takie drewniane puzzle, ponieważ będą one najtrwalsze ze wszystkich pozostałych. Są pięknie wykonane, bezpieczne i stanowią świetną alternatywę dla puzzli z papieru. Takie puzzle ma w swojej ofercie np. niemiecka firma GOKI. To świetny pomysł na prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym.

Scroll to Top