Wyprawka dla noworodka – co kupić?

Spodziewasz się dziecka i nie wiesz, jakie akcesoria są niezbędne? Wyprawka dla noworodka to zestaw produktów, które przydadzą się w pierwszym okresie opieki i pielęgnacji. Sprawdź, co kupić, aby nie dać się zaskoczyć i być przygotowanym na przyjście pociechy na świat!

Z czego składa się kompletna wyprawka dla noworodka?

Najwygodniej przedstawić wyprawkę dla noworodka w formie listy – dzięki temu nie przeoczysz istotnych punktów i wyposażysz się we wszystkie niezbędne przedmioty. Można je podzielić na kilka grup. Pierwsza z nich to elementy odzieżowe, wśród których nie może zabraknąć body z krótkim i długim rękawkiem, pajacyków, śpioszków i spodenek. Przydadzą się również czapeczki zakładane po kąpieli i na pierwsze wyjścia na zewnątrz, skarpetki oraz łapki niedrapki. Jeśli poród planowany jest na chłodniejsze pory roku, należy pomyśleć też o odzieży wierzchniej. W tej roli dobrze sprawdza się jednoczęściowy kombinezon jesienny lub zimowy.

Poza ubrankami nie zapominaj o:

  • pieluchach jednorazowych w rozmiarze 1, kremie przeciw odparzeniom i nawilżanych chusteczkach jednorazowych, a także podkładach higienicznych – to podstawowy komplet do przewijania noworodka,
  • pieluchach tetrowych – są one przydatne podczas pielęgnacji i karmienia, mogą też posłużyć jako ręczniczek,
  • rożku i kocyku – Twój nowo narodzony maluszek potrzebuje poczucia ciepła imitującego warunki, jakie panowały w życiu płodowym, dlatego w pierwszych dniach po porodzie zaleca się jego otulanie, które działa uspokajająco.

Czy butelki do karmienia są potrzebne? Nie każde dziecko ich używa. Są maluszki, które w pierwszych tygodniach życia doskonale radzą sobie ze ssaniem piersi i nie potrzebują dodatkowych akcesoriów. Inne z kolei wymagają wsparcia, jeśli pojawią się problemy z laktacją.

Praktyczna wyprawka dla noworodka

Pamiętaj, aby – kompletując wyprawkę dla noworodka – zwracać szczególną uwagę na jakość kupowanych produktów. Odzież powinna być z naturalnej bawełny. Wypierz je i wyprasuj po zakupie. Do prania używaj wyłącznie proszków hipoalergicznych, przeznaczonych do ubranek niemowlęcych, aby zapobiec podrażnieniom wrażliwej skóry dziecka.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll to Top