Gryzaki

Gryzaki i grzechotki to pierwsze zabawki dla maluszka, które może złapać w rączkę i potrząsać lub gryźć. Są bardzo pomocne w czasie ząbkowania maluszka. Nie tylko masują delikatne dziąsełka, ale również koją ból przy pojawianiu się pierwszych ząbków.

Wyświetlanie 1–12 z 22 wyników

Gryzaczki dla dzieci

Występują w różnych kolorach, kształtach i z różnych materiałów, ale wszystkie są bezpieczne, umożliwiają dziecku łatwe chwytanie i zachęcają do zabawy.

Gryzaki drewniane

Wykonane w większości ze 100% drewna klonowego, które jest w pełni naturalne, bez użycia jakichkolwiek lakierów i barwników. Nie nasiąkają śliną dziecka i nie pęcznieją podczas gryzienia przez maluszka. Specjalnie wyprofilowane kształty i zaokrąglone krawędzie pozwalają na bezpieczne masowanie dziąseł dziecka zapewniając ulgę podczas ząbkowania. Wystarczy czyścić je zwilżoną ściereczką. Drewno ma naturalne właściwości antybakteryjne, bakterie na drewnie nie rozmnażają się i są neutralizowane w ciągu kilku godzin. Na tym surowcu nie utrzymują się takie bakterie jak Salmonelle, Listerie i E.coli.

Gryzaki silikonowe

To bardzo wytrzymałe gryzaki dla dzieci wykonane najczęściej z bezpiecznego silikonu spożywczego, które będą doskonałym pomocnikiem w uśmierzaniu bólu przy wyrzynających się ząbkach. Są kolorowe, atrakcyjne dla dziecka i mogą być również świetną zabawką. Wzbudzają zainteresowanie swoim wyglądem, kolorystyką, fakturą materiału przyjemnego w dotyku oraz intrygującymi elementami przestrzennymi, idealnymi do badania ustami.
Gryzaki silikonowe często mają cechy pierwszej szczoteczki dla dzieci, co pomaga w nauce czyszczenia ząbków lub podawaniu żelu chłodzącego dziąsełka. Mają odpowiednie kształty i rozmiary umożliwiające łatwe chwytanie.
Większość takich gryzaków możecie myć w zmywarce i chłodzić w zamrażarce.

W Liskach Urwiskach znajdziecie gryzaki znanych i lubianych producentów, takich jak Mombella, Smily Mia oraz Babyono. Taki gryzaczek to bardzo dobry pomysł na prezent czteromiesięcznego lub półrocznego dziecka.

Grzechotki

To zabawki dla najmłodszych dzieci, które mają wiele zalet. Przede wszystkim świetnie rozwijają słuch i koordynację wzrokowo – słuchowo – ruchową. Ćwiczą rączki, ponieważ dziecko przekłada zabawkę z jednej rączki do drugiej. Przy tym stymulują również zmysł dotyku. Uczą rozróżniania kształtów oraz natężenia dźwięków. Świetnie sprawdzą się jako pierwszy prezent dla Maluszka.

Grzechotki czarno-białe

Dostępne w naszym sklepie grzechotki firmy Tullo są czarno białe i świetnie dostosowane dla najmłodszych dzieci. Są lekkie, wydają delikatne dźwięki a dodatkowo stymulują wzrok maluszka, który na początku widzi świat tylko w czarno białych barwach. Zanim dziecko nauczy się chwytać, możemy pokazywać mu zabawkę, co na pewno wzbudzi duże zainteresowanie. Później dziecko bezpiecznie może się nimi bawić samo.

Grzechotki wielofunkcyjne

W późniejszym czasie możemy wprowadzać do zabawy również grzechotki połączone z maskotką, lub melodią – np. takie od firmy Yookidoo. Mają elementy typowe dla tradycyjnej zabawki, a dodatkowo po potrząśnięciu grają delikatną melodię i wydają dźwięk danego zwierzątka, które przedstawiają. Np. pieska, krówki lub osiołka.

W Liskach Urwiskach znajdziecie również grzechoczące zabawki połączone np. z gryzakiem. Czyli praktyczny prezent dla dziecka 2 w 1.