Zdrowie i higiena

Pieluszki to niezbędna rzecz, którą trzeba uwzględnić w planowaniu wyprawki dla noworodka, jak również później, przy pielęgnacji maleństwa w domu. Przydają się zarówno przy przewijaniu, jak i wycieraniu niemowlęcia po kąpieli. Mogą też zastąpić lekki kocyk latem lub ochronę przed słońcem w wózku.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Pieluchy tetrowe

Dawniej używane jako wielorazowe pieluchy do przewijania maleństwa, gdy jeszcze nie było pieluch jednorazowych. Są bardzo wytrzymałe. Bardzo dobrze chłoną wilgoć, pozwalają skórze dziecka oddychać i nie podrażniają jej. Niezastąpione do przewijania i odbijania niemowlęcia. Białe pieluchy tetrowe są niezbędnym elementem wyprawki każdego noworodka. Wykonane z naturalnego surowca, jakim jest bawełna, pieluchy tetrowe zapewniają komfort i zdrowie wrażliwej skórze niemowlaka. Można je gotować, co sprawia, że idealnie nadają się dla niemowląt ze skłonnościami do alergii skórnych.

Pieluchy i otulacze bambusowe

Tkanina bambusowa z której wykonano te wielokrotnie nagradzane pieluszki posiada wiele pozytywnych właściwości:

– Przyspiesza regenerację naskórka.
– Ma właściwości antyalergiczne, antyseptyczne i antygrzybiczne. Hamuje rozwój niekorzystnych bakterii i grzybów, które mogą być przyczyną powstawania podrażnień na delikatnej skórze dziecka.
– Chłonie do 60% więcej wody, niż klasyczne pieluszki bawełniane.
– jest w całości naturalna i biodegradowalna