Bidony

Nie jest tajemnicą, że maluch w pewnym momencie swojego życia przestaje odżywiać się wyłącznie mlekiem matki. W okolicach 6/7. miesiąca w codziennym menu powinna zacząć pojawiać się woda, a później także inne płyny.

Wyświetlanie 1–12 z 15 wyników

Aby jak najbardziej ułatwić dziecku spożywanie różnych napojów, warto wybrać dla niego odpowiedni bidon. W naszym sklepie znajdziesz bogatą ofertę takich produktów, m.in. butelki, kubki i bidony marki b.box, uznanego producenta akcesoriów dziecięcych. Ich artykuły zaprojektowano z myślą o jak największej ergonomii i komforcie użytkowania – wygodny uchwyt i opływowy kształt sprawiają, że picie staje się naturalnym odruchem, a bidon nie wypada maluchowi z rączki.

Bidon dla najmłodszych do nauki picia

Najlepszym rozwiązaniem dla maluchów w drugim półroczu życia jest nauka samodzielnego picia z otwartego kubka. Każdy rodzic wie jednak, z czym ona się wiąże. Maluszek oswaja się z nowym doświadczeniem, a jego motoryka nie jest jeszcze na tyle rozwinięta, aby był w stanie samodzielnie utrzymać kubek czy szklankę z płynem. Często nie pomaga nawet wybieranie mniejszych objętościowo naczyń, dopasowanych do małych rączek. Efekt jest więc taki, że napój, zamiast znaleźć się w buzi dziecka, wylewa się wszędzie wokół.

Świetną alternatywą dla najmłodszych dzieci jest jednak bidon ze słomką. To super wygodne rozwiązanie, które można stosować nie tylko w domu, ale także w czasie spaceru czy podróży. Choć odruch ssania wymaga od malucha pewnej wprawy, można go tego nauczyć już w pierwszych miesiącach życia. Warto zacząć od produktów spożywczych o konsystencji gładkiego przecieru i stopniowo przechodzić do rzadkich napojów – najlepiej do wody.

Bidon czy kubek ze słomką powinien być przede wszystkim wygodny dla dziecka, zapewniać stabilny chwyt (poprzez specjalnie wyprofilowaną rączkę/uchwyt) i być szczelny – dobrze, gdy dziecko może pić z niego swobodnie, a rodzic nie musi martwić się o rozlanie płynu. Bidony i butelki dla najmłodszych muszą być też wykonane z przyjaznych materiałów, które nie wydzielają szkodliwych substancji po ich zalaniu i nie zmieniają smaku napoju. Wszystkie powyższe wymagania (i wiele więcej!) spełniają kubeczki dla dzieci marki b.box.

Jakie bidony i kubki z naszego sklepu warto wybrać dla tak małych dzieci? Spójrz na przykład na bidon b.box z obciążoną słomką, która porusza się wraz z płynem. To prawdopodobnie jedyny taki model na rynku – niemowlę może z niego pić jak normalnej butelki i przechylać go nawet do góry nogami, bez obaw o wylanie napoju. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych rozwiązań technologicznych, m.in. niezwykle szczelnego zamknięcia i dwukierunkowego zaworu w słomce. Bidon ten pozwoli twojemu maluszkowi wypić napój do ostatniej kropli i dopasuje się idealnie do jego rączek.

Bidony b.box z obciążonymi słomkami dostępne są w różnych kolorach. Od delikatnych pastelowych, po jaskrawe i soczyste. Wykonano je z materiałów wolnych od szkodliwych ftalanów, bisfenolu A i PVC. Są więc w pełni bezpieczne dla maluchów. Możesz je bez problemu myć w zmywarce, a dzięki szczoteczkom i wymienialnym słomkom wydłużysz okres ich użytkowania. Dodatkowe akcesoria znajdziesz oczywiście w naszym sklepie.

Zamiast bidonu ze słomką możesz wykorzystać kubek niekapek, znany także pod nazwą kubek treningowy lub kubek do nauki picia. To bardzo wygodna i praktyczna opcja, na którą decyduje się część rodziców.

Bidony i butelki dla starszych dzieci

Starszaki mają nieco inne wymagania co do tego rodzaju akcesoriów, z oczywistych względów mają już też wyuczony odruch picia. Bidony i kubki dla dzieci starszych mają więc inny kształt i większą pojemność. W tej kategorii znajdziesz bidony i butelki wykonane z tritanu. Czyli innowacyjnego tworzywa sztucznego o właściwościach zbliżonych do szkła, niezwykle lekkiego i wytrzymałego.

Doskonałym rozwiązaniem jest m.in. trójkątny tritanowy bidon b.box, którego wyposażono w wytrzymały, łatwo dostępny uchwyt u góry. Ergonomiczny kształt ułatwia dzieciom utrzymanie go w dłoniach. A dodatkowa osłonka na dole zapewnia dodatkowe zabezpieczenie na wypadek wyślizgnięcia się z ręki i upadku na ziemię.

Bidon ma wiele różnych udogodnień, takich jak zintegrowana z naczyniem pokrywka (przez co nigdy się ona nie zagubi) czy przycisk służący do jej szybkiego otwierania. Przezroczyste ścianki sprawiają, że Twoja pociecha nigdy nie będzie miała wątpliwości, ile wody czy soku jeszcze jej zostało – w każdej chwili będzie mogła podejrzeć ilość płynu i w razie potrzeby zorganizować szybką dolewkę ulubionego napoju.

Dla aktywnych dzieci przygotowaliśmy sportową butelkę z tritanu o pojemności 450 ml. Posiada ona silikonowy ustnik z zaworem zapobiegającym rozlaniu i ułatwiającym picie. Dzięki szerokiemu wlewowi możesz swobodnie wrzucić do niej kostki lodu dla ochłody w upalne dni. Butelka jest komfortowa, wytrzymała i łatwa w utrzymaniu czystości. W sam raz dla małych sportowców, spragnionych nowych wrażeń!